گالری فیلم و عکس

تخفیف ها

پرطرفدارترین خدمات

آخرین مقالات

خدمات

 

خدمات دندانپزشکی در مطب دکتر شصت فولادی شامل چند قسمت است : مشاوره بصورت تخصصی در یک اتاق مخصوص جهت این مورد و سپس جلسات درمان برای ارتودنسی ثابت، متحرک و روشهای نوین ارتودنسی و در نهایت درمان ناهنجاریهای شدید فکی در کلیه سنین و درمان جلوزدگی دندانها


Fixed orthodontics

ارتودنسی ثابت متداولترین نوع تجهیزات ارتودنسی امروزی است که در حال استفاده است. این نوع ارتودنسی از براکت های کوچکی تشکیل شده است که با یک چسب مخصوص به سطح جلویی دندان ها وصل می شوند. سپس براکت ها با یک سیم نازک قوس دار به هم متصل می شوند و با حلقه های الاستیک ( گاهی رنگی ) در محل نگه داشته می شوند. سیم قوس دار ارتودنسی به مرور زمان برای صاف کردن دندان و اصلاح فک تنظیم می شود. یک متخصص ارتودنسی قادر است تا به کمک بریس ( دستگاه ارتودنسی که تشکیل شده از براکت ، سیم و باند) دندان ها را به طورمطلوب حرکت داده و در وضعیت مورد نظر قرار دهد.

Orthodontics

اولین تخصصی که در دنیای دندانپزشکی مطرح شد، ارتودنسی بود. ارتودنسی به معنای مرتب کردن دندانها است. اگر ریشه لاتین این کلمه را در نظر بگیرید، “ارتو” به معنای تصحیح کردن و “دنس” به معنای دندان است. با پیدایش ارتودنسی، تحول عظیمی در درمان ناهنجاری های دندانی به وجود آمد. به بیان ساده‌، درمان وضعیتی که دندان‌‌های یک فرد در هنگام بسته شدن دهان، به شکل مناسب و استانداردی بر روی همدیگر قرار نمی‌گیرند. ارتودنسی، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رشته‌های تخصصی دندانپزشکی، وظیفه تصحیح مال‌اکلوژن یا جفت‌شدن نامناسب دندان‌ها را بر عهده دارد. نوع و نحوه درمان دندان، بسته به موقعیت دندان‌ها، دهان و بسیاری از شرایط بستگی دارد..


Removable Orthodontics

ارتودنسی متحرک نوعی دستگاه است که می توانید آن را از دهان خود خارج کنید. زیرا این دستگاه ارتودنسی به دندان های شما چسبانده نمی شود. آنها طوری طراحی شده اند که متناسب با سایز دهان شما باشد و به برنامه درمان ارتودنسی شما کمک می کند. توجه کنید که متخصص ارتودنسی شما برنامه درمان ارتودنسی شما را طرح ریزی می کند و اوست که در نهایت درباره استفاده از ارتودنسی متحرک در درمان ارتودنسی شما تصمیم می گیرد. دستگاه های ارتودنسی متحرک به طور معمول به دو دسته تقسیم می شوند. گروه اول متناسب با حرکت های ساده دندانی می باشد. دومین گروه از دستگاه های ارتودنسی متحرک برای حرکت دادن فکین یا همان فک بالا و پایین متناسب است..

Treatment of jaw malformations

فک ممکن است دچار ناهنجاری‌های گوناگونی باشد که‌ به روی هم قرار نگرفتن دندان‌ها روی هم و جابه‌جایی فک مربوط می‌شود. تقریباً بیشتر افراد با مشکلاتی از قبیل کجی دندان‌ها، جابه‌جایی، انحراف و جلو و عقب بودن فک خود مواجه هستیم، ولی زمانی این مشکلات به پیگیری و درمان جدی نیاز دارند که در شیوه گفتار و نحوه غذا خوردن فرد اختلال به وجود آورند که تبعات آن پوسیدگی دندان و مینا خواهد بود. یکی از مشکلات افرادی که این نوع ناهنجاری‌ها را دارند این است که در جذابیت چهره و صورت آنها تأثیرگذار خواهد بود.