گالری فیلم و عکس

تخفیف ها

پرطرفدارترین خدمات

آخرین مقالات

ارتودنسی ثابت
آوریل 6, 2020
ارتودنسی بزرگسالان
آوریل 7, 2020

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک :

در این روش ارتودنسی از دستگاه ها و پلاک های متحرک کمک گرفته می شود.

در روش درمانی با استفاده از ارتودنسی با دستگاه متحرک، بیمار قادر خواهد بود تا بدون نیاز به وجود پزشک، دستگاه را به راحتی هنگام غذا خوردن و یا مسائل بهداشتی دهان، خارج کرده و پس از انجام آنها مجددا در دهان جایگذاری نماید.

در این روش بسته به میزانی که بیمار از دستگاه به طور مداوم استفاده کند، طول مراحل ارتودنسی متحرک متغیر خواهد بود. پس در نتیجه در ارتودنسی متحرک، همکاری بیمار در طول دوره‌ی درمان ارتودنسی بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

این روش درمانی در اکثر مواقعی که نیاز به اصلاح جزئی در دهان و دندان وجود دارد، استفاده می‌شود. و همچنین باید گفت که این دستگاه تنها مختص به یک فک نمی‌باشد و برای هر دو فک طراحی شده است و قابل استفاده برای هر دو فک می‌باشد.

 

ارتودنسی متحرک به طور کلی برای دو دسته از درمان ها مورد استفاده قرار می گیرد:

مرتب کردن دندانها
هدایت رشد فک (ارتوپدی فک).

مرتب کردن دندانها با ارتودنسی متحرک
به طور معمول مرتب کردن دندان ها به کمک ارتودنسی متحرک نسبت به ارتودنسی ثابت دارای دقت عمل پایین تری می باشد و بیشتر برای کودکان و نوجوانان از این روش استفاده می شود.

دلیل این امر نیز انعطاف پذیری بیشتر دندان های کودکان می باشد که نیاز به اعمال فشار زیاد وجود ندارد.

همچنین برای خرید ارتودنسی متحرک نیز متخصص ارتودنسی پلاک را متناسب با وضعیت دهان و دندان شخص به آزمایشگاه ها سفارش طراحی می دهد تا به طور اختصاصی هر پلاک برای هر فرد طراحی شود و در اختیار بیمار قرار داده شود.

انواع پلاک ارتودنسی متحرک متناسب با هر فرد و هر ناهنجاری متفاوت خواهد بود و با توجه به بررسی و تشخیص پزشک متخصص برای هر فرد بهترین روش انتخاب و در طول درمان ارتودنسی از آن استفاده می شود.

 

 

ارتوپدی فک با ارتودنسی متحرک
برای هدایت رشد فک در سنین رشد می توان از دستگاه های متحرک معینی کمک گرفت. ناهنجاری هایی نظیر جلو بودن فک پایین، عقب بودن فک پایین، انحراف فک و … با استفاده از این روش قابل درمان خواهند بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *